Home
Satranç Ligi Takvimi
Satranç Ligi Yönergesi
Lig Programı
İletişim
Kulüplerimiz
Lig Şampiyonları
Kaynaklar
Canlı Yayın
Fotoğraf Galerisi
Bireysel Sonuçlar


Duyuru: Bireysel Sonuçlar

Masa dereceleri ve Elo performansları turnuva sayfasının solunda yer alan menüde, Kaynaklar kategorisinin altındaki Bireysel Sonuçlar başlığında yer alacaktır.
 
Sekizinci Tur: THY Beşiktaş'ı Yendi

picture 0321
Sekizinci turda ligin en önemli karşılaşmalarından birisi olan Beşiktaş-Türk Hava Yolları maçı oynandı. Türk Hava Yolları, karşılaşmadan 5,5-4,5 galip ayrılarak üçüncü sırada konumunu sağlamlaştırdı. Liderlik yarışının taraflarından Manisa Doruk Koleji, Tarsus Zeka'yı 7-3 yenerek, sekizinci turda da kazandı. Truva Satranç Kulübü ise Antalya Çallıspor'u 9-1 yenerek rahat bir galibiyet aldı.

Dokuzuncu turda ilk üç mücadelesini şekillendirecek mücadelelerden birisi olması muhtemelel Türk Hava Yolları-Doruk Koleji karşılaşması oynanacak.

Dokuzuncu tura girerken 16 puanı bulunan Manisa Doruk Koleji ve Adana Truva Satranç Kulübü'nü 14 puanlı THY izliyor. 
Read more...
 
Ligin Sürprizi: TED Kolejliler Servergazi'yi Yendi

Yedinci turda Beşiktaş'ı Yenen Adana Truva ve Manisa Doruk Koleji Zirveyi Paylaşıyorlar
picture 006
Ligin en büyük sürprizlerinden birisi yedinci turda oynanan TED Kolejliler ve Servergazi Belediye arasında oynanan karşılaşmada gerçekleşti. TED Kolejliler, büyük heyecana sahne olan maçta rakibini 6-4 yenerek geçtiğimiz yıl THY'ye yaptığı sürprizi bu kez Servergazi'ye yaptı. Altıda altı yapan Adana Truva ise son şampiyon Beşiktaş'ı 6,5-3,5 yendi ve yoluna devam etti. Bütün maçlarını kazanan bir diğer ekip Manisa Doruk Koleji ise Selçuk Üniversitesi'ni 8-2 yendi ve Manisa ekibi 14 puana ulaştı. Bu iki kulübü Tarsus Zeka'yı 5,5-4,5 yenen ve 12 puana ulaşan THY takip ediyor. Beşiktaş ve Servergazi ise 10 puanla 5-6.dereceleri paylaşıyor.

Read more...
 
Altıncı Tur :Zirve Değişmedi
picture 041

Altıncı turda Türkiye İş Bankası Satranç Ligi'nin zirve mücadelesinde herhangi bir değişiklik olmadı. Adana Truva, Erbakır Spor Kültür'ü 7,5-2,5 yenerek 12 puana ulaşırken, eş puanda bulunan Manisa Doruk Koleji de Mersin Ezgi Satranç Kulübü'nü aynı skorla geçti. Servergazi Belediye, İTÜ'yü 8,5-1,5 gibi farklı bir skorla geçerken, THY de Selçuk Üniversitesi'ne karşı aynı sonucu aldı. Beşiktaş da Tarsus Zeka'yı 6-4 yendi. Bu sonuçların ardından 12 puanla Adana Truva ve Doruk Koleji'ni Beşiktaş, THY ve Servergazi 10 puanla izliyorlar.
Read more...
 
<< Start < Prev 1 2 3 Next > End >>

Results 10 - 18 of 25
 Türkiye Satranç Federasyonu 2008