Home
Satranç Ligi Takvimi
Satranç Ligi Yönergesi
Lig Programı
İletişim
Kulüplerimiz
Lig Şampiyonları
Kaynaklar
Canlı Yayın
Fotoğraf Galerisi
Bireysel Sonuçlar


Altıncı Tur :Zirve Değişmedi
picture 041

Altıncı turda Türkiye İş Bankası Satranç Ligi'nin zirve mücadelesinde herhangi bir değişiklik olmadı. Adana Truva, Erbakır Spor Kültür'ü 7,5-2,5 yenerek 12 puana ulaşırken, eş puanda bulunan Manisa Doruk Koleji de Mersin Ezgi Satranç Kulübü'nü aynı skorla geçti. Servergazi Belediye, İTÜ'yü 8,5-1,5 gibi farklı bir skorla geçerken, THY de Selçuk Üniversitesi'ne karşı aynı sonucu aldı. Beşiktaş da Tarsus Zeka'yı 6-4 yendi. Bu sonuçların ardından 12 puanla Adana Truva ve Doruk Koleji'ni Beşiktaş, THY ve Servergazi 10 puanla izliyorlar.picture 041Servergazi Belediyespor, farklı galibiyetlerine bir yenisini ekleyerek İTÜ'yü 8,5-1,5 gibi bir sonuçla yendi. İlk beş masada 5/5 yapan Denizli ekibi, genç ve 16 yaş masalarıdnaki üç beraberlik dışında bütün masalarda gülen taraftı. Servergazi, yine şaşırtarak ligin yaşlı kurdu İTÜ'nün ağır bir mağlubiyet almasına neden oldu.picture 024

Eş puanla lider durumda bulunan Adana Truva, Denizli Erbakır'ı 7,5-2,5'la geçerken IM Nino Khurtsidze, Türkiye İş Bankası Satranç Ligi'ndeki ilk yenilgisini genç vatandaşı IM Nana Dzagnidze karşısında aldı.

Manisa Doruk Koleji de turu kayıpsız geçti ve Mersin Ezgi'yi 7,5-2,5 yendi. Manisa Doruk'un galibiyetleri ilk yedi masada geldi.


Geçtiğimiz yılın birincisi ve ikincisini buluşturan karşılaşmada Beşiktaş, Tarsus Zeka'yı 6-4 yenerek 10 puana ulaştı.

picture 030
Tarsus Zeka'nın Gürcü yabancıları IM Ana Matnadze ve 16 yaş kızlar dünya şampiyonu WIM Keti Tsatsalashvili. Beşiktaş karşısında WFM Kübra Öztürk'le Kasım'daki dünya yaş grupları şampiyonasının rövanşını oynadılar ve maç berabere sona erdi.
picture 055

Bursa Tophane, Antalya Deniz Gençlik'i 6,5-3,5 yenerek önemli bir galibiyet alırken Pamukkale Üniversitesi de Antalya Çallıspor'u 5,5-4,5 yenerek önemli bir galibiyet aldı. Genç masalarda Antalya Çallıspor biraz üstünlük sağladıysa da ön masalarda da 3,5-1,5 üstünlük kuran Pamukkale Üniversitesi maçı kazanmayı başardı.

picture 033

Bursa Tophane ekibi turdan hemen önce


İSEK Aquamatch, TED Kolejliler karşısında 7-3'le rahat bir galibiyete uzandı.picture 046
WGM Melia Salome


Türk Hava Yolları, Selçuk Üniversitesi'ni 8,5-1,5 yenerken Deniz Seyhanoğlu, IM Emre Can'ı yenerek maçtaki en büyük sürprizi yaptı.

picture 021

Adana Truva'nın 16 yaş masaları Pınar Karayaylalı ve Sadık Mete Çoban

picture 051

Yılların tecrübesi FM Ali İpek, yeni bir rekor kırdı. İkinci turda birinci liglerdeki 200.maçına çıkan FM İpek,takımının sezonun sürprizini yapacağından habersizdi...
 
 Türkiye Satranç Federasyonu 2008