Home
Satranç Ligi Takvimi
Satranç Ligi Yönergesi
Lig Programı
İletişim
Kulüplerimiz
Lig Şampiyonları
Kaynaklar
Canlı Yayın
Fotoğraf Galerisi
Bireysel Sonuçlar


Adana Truva Şampiyonluk Turu Attı
img_9742

Truva Satranç Spor Kulübü İlk Kez Şampiyon Oldu

2008 Türkiye İş Bankası Satranç Ligi, dün Kartepe Green Park Resort Hotel'de on beşinci turun ardından yapılan törenle son buldu. Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Ali Nihat Yazıcı, Onursal Başkan Kahraman Olgaç, sporcular, yöneticiler ve gazetecilerin katıldığı ödül töreninde Ali Nihat Yazıcı 'nın yaptığı konuşmadan sonra masa dereceleri kazanan sporculara madalyaları verildi. En son sıra kulüplerin kupalarını almasına geldi ve ilk kez birinci ligde şampiyonluğa ulaşan Adana Truva Satranç Kulübü, ikinci Doruk Koleji ve üçüncü Türk Hava Yolları kupalarını aldılar. Bütün maçlarını kazanan Adana ekibinin sporcuları, salonda bir şampiyonluk turu da atmayı ihmal etmedi. Renkli kupa töreninden fotoğraflar ve haberleri aşağıda görebilirsiniz.
 Read more...
 
Ligin Yenilmez Armadası: Adana Truva Satranç Spor Kulübü

img_9566

On beşinci tur sonunda bütün maçlarını kazanarak 30 puan toplayan Adana Truva mutlu sona ulaşıtı. 2-3.dereceleri paylaşan Manisa Doruk Koleji ve Türk Hava Yolları 26 puan topladılar; ancak 101,5 masa puanı toplayan Manisa Doruk Koleji ikinci, 98,5 masa puanı toplayan Türk Hava Yolları üçüncü oldu.

Türkiye İş Bankası Satranç Ligi'nde son dört sırayı alan Antalya Deniz Gençlik Spor Kulübü, Mersin Ezgi Satranç Kulübü, TED Ankara Kolejliler ve Selçuk Üniversitesi lige veda ettiler ve gelecek sezon Türkiye Kulüpler Şampiyonası'nda yer alacaklar.

Turun haberleri ve fotoğraflar haberin devamında yer almaktadır.

Read more...
 
Adana Truva Şampiyonluğunu İlan Etti
picture 002

2008 Türkiye İş Bankası Satranç Ligi'nin on dördüncü turunda Servergazi'yi 5,5-4,5 yenen Adana Truva on dördüncü galibiyetini alarak 28 puana ulaştı ve en yakın rakibinin dört puan önünde olduğu için şampiyonluğunu ilan etti.

İkincilik yarışının taraflarından Manisa Doruk Koleji, Antalya Deniz Gençlik'i 8-2 yenerken, Türk Hava Yolları ise Pamukkale Üniversitesi'ni 7,5-2,5 yendi. İki kulübün de puanları 24; fakat masa puanları arasındaki Manisa Doruk Koleji'nin lehine olan 1,5'tan 2'ye yükseldi. İki kulübün de kazanması halinde Türk Hava Yolları'nın ikinci olabilmesi için Erbakır karşısında Manisa Doruk Koleji'nin Pamukkale Üniversitesi karşısında aldığından en az 2 puan daha fazla alması gerekiyor.

Diğer haberler aşağıda yer almaktadır.

Read more...
 
On Üçüncü Tur: Adana Truva Korku Tünelinden Geçti
img_9469
On üçüncü turda bütün maçlarını kazanan Adana Truva, İTÜ karşısında neredeyse ilk yenilgisini alıyordu. İTÜ büyük bir fırsat kaçırdı ve Adana Truva on üçüncü maçını da zor da olsa 5,5-4,5 kazandı. Türk Hava Yolları, Antalya Deniz Gençlik'i 9-1 yenerken, Manisa Doruk Koleji ise TED Ankara Kolejliler'i 7,5-2,5 yendi. Bu sonuçların ardından 26 puanlı Adana Truva, yarım puanla şampiyonluğunu ilan etme fırsatını kaçırırken, ikinciliği 22 puanla paylaşan Doruk Koleji ve Türk Hava Yolları arasındaki masa puanı farkı 1,5'a indi.

Günün bir diğer önemli sonucu da İSEK Aquamatch'in Servergazi'yi 6,5-3,5 yenmesi oldu. Bu turda Selçuk Üniversitesi, Türkiye İş Bankası Satranç Ligi'ne veda eden ilk kulüp oldu.
Read more...
 
<< Start < Prev 1 2 3 Next > End >>

Results 1 - 9 of 25
 Türkiye Satranç Federasyonu 2008