Home
Satranç Ligi Takvimi
Satranç Ligi Yönergesi
Lig Programı
İletişim
Kulüplerimiz
Lig Şampiyonları
Kaynaklar
Canlı Yayın
Fotoğraf Galerisi
Bireysel Sonuçlar


Üçüncü Tur: Servergazi, Beşiktaş'ı Yendi, THY İSEK Engelini Aştı

picture 020

Üçüncü turda Servergazi Belediyespor, son şampiyon Beşiktaş'ı 5,5-4,5 yenmeyi başararak İstanbul kulübüne ligdeki ilk mağlubiyetini yaşattı. Türk Hava Yolları da İSEK Aquamatch'i 6-4 yenerek üçte üç yapan bir başka kulübümüz oldu.  Manisa Doruk Koleji, Tophane'yi 6,5-3,5'la geçerek üçüncü turu da kayıpsız geçen bir başka ekip oldu. Adana Truva da Selçuk Üniversitesi'ni 9-1 yenerek liderliği paylaşan bir başka ekip oldu.

Üçüncü tur haberleri aşağıda yer almaktadır. 

Turun önemli buluşmasında Beşiktaş, ligin yeni; fakat güçlü ekiplerinden Servergazi Belediyespor'a 5,5-4,5 yenildi ve bu sezonun ilk yenilgisini aldı. IM Atakişi, GM Arutinian ile berabere kalırken, Beşiktaş'ın genç masalardaki üstünlüğü şampiyonu galibiyete taşımaya yetmedi ve Servergazi önemli bir galibiyet aldı.


picture 023

Türk Hava Yolları yine ligin bir başka yeni ve güçlü ekibi İSEK Aquamatch'i 6-4 yenerek yoluna kayıpsız devam etti. İSEK'in büyükustaları ilk üç masada 2 puan topladı (GM Gagunashvili ve IM Erdoğdu, GM'ler Atalık ve Banikas ile berabere kaldı). THY kadrosuyla bir önemli not THY'nin yıldız bayan oyuncusu IM Anna Muzychuk'un da kadroda yer alıp IM Ekaterina Atalık ile karşılaşmasıydı. THY, genç ve ye yaş grupları masalarında 4-1 üstünlük sağlaması, bu önemli galibiyetin anahtarıydı.


Pamukkale Üniversitesi ve Antalya Deniz Gençlik birbirleriyle berabere kalarak ligdeki ikinci beraberliklerini almış oldular.picture 016
Adana Truva ise, Selçuk Üniversitesi'ni 9-1'le geçerek rahat galibiyetlerine bir yenisini ekledi. İSEK, Servergazi, THY ve Beşiktaş gibi kulüpler kura gereği birbirleriyle ilk tur karşılaşıyorlar; fakat Truva şimdilik görece daha rahat maçlar oynuyor.

picture 019
Mersin "derbisinde" Tarsus Zeka Satranç, Mersin Ezgi'yi 6-4'le geçerek ligdeki ilk galibiyetini aldı ve ilk gün Servergazi karşısında alınan şok yenilginin yaralarını sarmaya başladı. Tarsus'ta birinci masda oynayan GM Abbasov, Göksel'i yenerken; IM Matnadze de WIM Genova'yı yendi. Sarp Uzun'un da Sezer Özcan'ı yenmesi Tarsus ekibini galibiyete taşıdı.

Manisa Doruk Koleji, Bursa Tophane karşısında 6,5-3,5'la galibiyete ulaşırken önceki gün GM Gagunashvili'yi yenen IM Kakakehajov, GM Mamedov ile berabere kalırken, maçta toplam beş masa berabere oldu ve diğer beş masada kazanan Doruk Koleji üçüncü maçını da kazanmış oldu.picture 013

İTÜ-Antalya Çallıspor maçında FM Çıtak GM Shanava ile berabere kalırken, ilk dört masada başka puan alamadı.Genç masada ise IM Durarbeyli'nin galibiyeti Antalya kulübünü galibiyete taşımak için yeterli oldu.


Denizli Erbakır, TED Ankara Kolejliler'i 7,5-2,5 yenerek rahat bir galibiyet alıp ligdeki ilk galibiyetini almış oldu.

 
 Türkiye Satranç Federasyonu 2008