Home
Satranç Ligi Takvimi
Satranç Ligi Yönergesi
Lig Programı
İletişim
Kulüplerimiz
Lig Şampiyonları
Kaynaklar
Canlı Yayın
Fotoğraf Galerisi
Bireysel Sonuçlar


Adana Truva Satranç Spor Kulübü
truva
ADANA TRUVA SATRANÇ SPOR KULÜBÜ

Kuruluş Yılı: 2002

Tarihçe ve Başarılar:

2007 Türkiye Kulüpler Şampiyonası İkincilik

2006'da İş Bankası Satranç Ligi'nde 17. olup düştükten sonra ertesi yıl 2007 Türkiye Kulüpler Şampiyonası'nda ikinci olarak Türkiye İş Bankası Satranç Ligi'ne geri dönen Adana Truva Satranç Kulübü'nün bu kez ligde kalmaktan çok daha büyük hedefleri bulunuyor.

Kurduğu iddialı kadroyla şampiyonluğun en güçlü adaylarından olan Truva Kulübü'nün ilk üç masasında dünyanın en güçlü satranç ülkelerinden birisi olan Azerbaycan'ın üç genç büyükustası yer alıyor. Geçtiğimiz yıl Beşiktaş'ın şampiyonluğa ulaşmasında önemli rol oynayan ve bu sene 2700 reyting barajın aşarak dünya satrancının elitleri arasına katılması beklenen büyükusta Vugar Gashimov'un yanı sıra Türkiye Kulüpler Şampiyonası kadrosunda da yer alan Gadir Hüseynov ve Eltaj Seferli da kadronun Azeri büyükustaları. IM Kıvanç Haznedaroğlu(THY),IM Barış Esen (BJK), 2008 yılının ilk bölümünün yıldızı Mustafa Yılmaz(TED) ve WIM Betül Cemre Yıldız (Anadolu Kaplanları) gibi Türk satrancının önemli isimlerini de kadrosuna katan Adana Truva'nın bayan masasında da yer alabilecek bir başka yabancı oyuncu da dünyanın en önemli güçlerinden olan Gürcistan'ın genç yıldızı Nana Dzagnidze'dir.

Genç ve 16-14 yaş masalarında da yaş gruplarında dereceye girmiş başarılı sporcular bulunduran Truva, Türkiye İş Bankası Satranç Ligi'nde şampiyonluktan başka bir sonuç hedeflemiyor.

Kaptan: Barış Esen

Kulüp Yöneticisi:
Menderes Çoban

İletişim:         

Adres:
  MAHFESIĞMAZ MAH.103 SK MERVE APT.Z/6

            SEYHAN-ADANA

Tel:
0322 233 45 17-0542 635 58 22

E-Posta:
This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it

Web:           http://www.truvasatranc.org.tr

s6000439
Kadro:

truvakadro

Türkiye İş Bankası Satranç Ligi'nde Ne Yaptılar?

truvatablo

 
 Türkiye Satranç Federasyonu 2008