Home
Satranç Ligi Takvimi
Satranç Ligi Yönergesi
Lig Programı
İletişim
Kulüplerimiz
Lig Şampiyonları
Kaynaklar
Canlı Yayın
Fotoğraf Galerisi
Bireysel Sonuçlar


Servergazi Belediye Spor Kulübü

DENİZLİ SERVERGAZİ BELEDİYESPOR

Kuruluş Yılı: 1969


Tarihçe ve Başarıları:


2007 Türkiye Kulüpler Şampiyonası Üçüncülüğü


Kulüp 1969 yılında kurulmuş olup, forma renkleri yeşil-beyazdır. Şu anda aktif olarak futbol, basketbol, voleybol ve satranç branşlarında faaliyet göstermektedir. Gelecek sezonda bu branşlara ilave olarak atletizm, okçuluk ve masa tenisi branşlarında da faaliyet göstermesi de planlanmaktadır. Futbolda Denizli Amatör Süper Ligi'nde, Basketbolda Türkiye Erkekler Bölgesel Basketbol Liginde, Voleybolda Bayanlar kategorisi 3.Liginde ve satrançta ise bu sene ilk kez Türkiye İş Bankası liginde mücadele edecektir.


Daha önce 3 kez son anda İş Bankası Satranç Ligi’nin kapısından dönen ligin yeni ekiplerinden Denizli Servergazi Belediyesi Spor Kulübü de kadrosunu oldukça güçlendiren ekiplerden birisi oldu.


Büyükusta David Arutunian’ın yanı sıra Bayan Masa için de Gürcü satrancının en güçlü kadın satranççılarından olan ve daha önce Marmaris’te İş Bankası Satranç Ligi ikinciliğine ulaşan kadroda yer alan Maia Lomineishvili’yi kadrolarına dahil ettiler. Kadrosunda Uluslararası Usta Tornike Sanikidze, Türkiye’nin gelecek vadeden bayan oyuncularından Melodi Dinçel ve bu sene Türkiye Finallerine kalma başarısı gösteren Ali Ekber Doğan gibi genç oyuncuları barındıran kulüp, ayrıca Türk oyuncu olarak da uzun yıllardır TED Kolejliler’de oynayan ve 6 kez Türkiye Şampiyonluğu bulunan deneyimli Can Arduman’ı da transfer ederek iddialı olduklarını gösterdiler.


Denizli’nin İş Bankası Satranç Ligi’ne yeni katılan üçüncü ekibi de Denizli’nin diğer takımları gibi ligde kalıcı olacak gibi görünüyor.


Kulüp Yöneticisi:
Kadri Çağlayan


Kaptan:
Aydın Emre Ceviz


İletişim: 


Adres:
 Yeşilköy Mah. Belediye Meydanı No:4 Servergazi/Denizli


Telefon:
0258 373 65 56/ 0258 373 00 75


e-posta:
This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it  


web:
http://www.servergazi.bel.tr/

Fotoğraflar

Kadro:

 
K: Kaptan U:Unvan 16 Yaş Bn.: 16 Yaş Bayan 14 Yaş Bn.:14 Yaş Bayan G: Genç Bn:Bayan ELO: Uluslararası reyting(kuvvet derecesi) UKD: Ulusal Kuvvet Derecesi

 
 Türkiye Satranç Federasyonu 2008