Home
Satranç Ligi Takvimi
Satranç Ligi Yönergesi
Lig Programı
İletişim
Kulüplerimiz
Lig Şampiyonları
Kaynaklar
Canlı Yayın
Fotoğraf Galerisi
Bireysel Sonuçlar


Mersin Ezgi Satranç Kulübü

MERSİN EZGİ SATRANÇ KULÜBÜ


Kuruluş Yılı:
 2000

Tarihçe ve Başarılar:

2005 Türkiye Kulüpler Kupası İkincilik (Eş puanla)

2000 yılında 21 üyesi ve 32 sporcusuyla satranç faaliyetlerine başlayan Ezgi Satranç Kulübü’nde her ay turnuvalar düzenlenen aktif bir satranç merkezidir. Yaş Grupları seviyesinde birçok Türkiye şampiyonu ve milli sporcu yetiştiren Ezgi Satranç Kulübü, 2002 yılında liglere katılmaya başladı ve 3. Lig Seçmeleri’nde 1. oldu. Kulübün yetiştirdiği isimlerden olan Ezgi Menzi geçtiğimiz yıl Okullararası Dünya Şampiyonası’nda 9 Yaş Dünya üçüncüsü olmuştur. Takımın yetiştirdiği öğrenciler kulübün kaptanlığını da yapan Aydın Duman ile çalışmaktadırlar.

2003-2006 yılları arasında 2.ligde mücadele eden Ezgi,  2006 yılındaki Türkiye Kulüpler Şampiyonası’nda Türk Hava Yolları ile birinciliği paylaştı ve İş Bankası Türkiye Satranç Ligi’nde oynamaya hak kazandı.

2006 yılında ilk kez İş Bankası Türkiye Satranç Ligi’nde yer alan Ezgi Satranç Kulübü, Türkiye’nin sadece satranç branşında faaliyet gösteren kulüplerinden birisi olma özelliğini taşımaktadır. Geçtiğimiz yıla göre kadrosundaki en dikkat çeken değişiklik Bulgar büyükusta Petar Genov'un takımdan ayrılması oldu. İlk masalarında Doğa Cihan Göksel, Aydın Duman ve Ramil Hüsnillin gibi oyuncular yer almaktadır.

Kulüp Yöneticisi: Nihal Duman

Kaptan:
Aydın Duman

İletişim:
 

Adres:
  İnönü Mah. 1406 Sok. No.:9 Mersin

Tel :
0 536 837 50 30 /  0324 328 58 52

E-Posta:
This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it

Web:
http://www.ezgisatranc.com/

Fotoğraflar

Kadro:


K: Kaptan U:Unvan 16 Yaş Bn.: 16 Yaş Bayan 14 Yaş Bn.:14 Yaş Bayan G: Genç Bn:Bayan ELO: Uluslararası reyting(kuvvet derecesi) UKD: Ulusal Kuvvet Derecesi


Türkiye İş Bankası Satranç Ligi'nde Ne Yaptılar? 
 Türkiye Satranç Federasyonu 2008