Home
Satranç Ligi Takvimi
Satranç Ligi Yönergesi
Lig Programı
İletişim
Kulüplerimiz
Lig Şampiyonları
Kaynaklar
Canlı Yayın
Fotoğraf Galerisi
Bireysel Sonuçlar


İSEK Aquamatch Spor Kulübü
iseklogoson
İstanbul Satranç Eğitim Kulübü Aquamatch


isek2

Kuruluş Yılı: 2006


Tarihçe ve Başarılar:


2007 Türkiye Kulüpler Kupası Şampiyonluğu2003 yılında kurulan İstanbul Satranç Eğitim Merkezi'ne  su ve atık su arıtım alanında faaliyet gösteren Aquamatch Türkiye'nin sponsor olmasıyla birlikte ilk kez geçtiğimiz yıl satranç liglerinde yarışan yeni bir kulübümüzdür. Geçtiğimiz yıl Türkiye Kulüpler Şampiyonası'nda ipi göğüsleyen İsek Aquamatch takımı, son turda takımın en önemli isimleri Suat Atalık-Ekaterina Atalık çiftinin yokluğuna rağmen rahatça kazanarak gücünü göstermişti.


Geçtiğimiz yılki kadrosunu koruyan İSEK Aquamatch, Türkiye İş Bankası Satranç Ligi'nde de ilk yıl şampiyonluğa oynayacak bir takım kurdu. Kadroda, Türk satrancının zirvesindeki GM Suat Atalık- WGM Ekaterina Atalık çiftinin yanına Yunan büyükustalar Ioannis Papaioannou ve Hristos Banikas'ı ekleyen İstanbul ekibinin, İstanbul Satranç Eğitim Kulübü'nün eğitimcileri ve deneyimli oyuncuları FM Tolga Demirel ve Erşan Gökerman'ın yanı sıra bu merkezden yetişmiş birçok yetenekli gençten oluşan bir kadrosu var. Kulüp, gençler ve yaş grupları masalarında sadece İSEK'ten yetişen öğrencilere yer veriyor.


İstanbul Satranç Eğitim Merkezi'nin yetiştirdiği genç sporcular bugüne kadar dört defa Türkiye Şampiyonu, yaklaşık otuz defa da İstanbul Şampiyonluklarına ulaştılar. İstanbul Satranç Eğitim Kulübü Aquamatch gerek altyapıya verdiği önemi, gerek çok güçlü yabancı satranççıların varlığıyla sadece şampiyon olmayı değil ayrıca Türkiye'de model bir satranç kulübü olmayı da hedefliyor.


Kaptan: Erşan Gökerman / Zaven Çiğdemoğlu


Kulüp Yöneticileri:  Tolga Demirel / Bülent Zeytinoğlu


İletişim: 
        
Adres: Emekyemez mah. Gümüşgerdan sok. No10/8 Beyoğlu İstanbul


Yazışma Adresi:
Levazım sitesi BlokH5 D24 Levent İstanbul


E-posta:
This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it

Web: http://www.istanbulsatranc.net/

Fotoğraflar

Kadro:

isekkadro

 
 Türkiye Satranç Federasyonu 2008