Home
Satranç Ligi Takvimi
Satranç Ligi Yönergesi
Lig Programı
İletişim
Kulüplerimiz
Lig Şampiyonları
Kaynaklar
Canlı Yayın
Fotoğraf Galerisi
Bireysel Sonuçlar


Denizli Erbakır Spor Kulübü
erbakirlogo
 

Kuruluş Yılı: 2002

Tarihçe ve Başarılar:


2002'de kurulan Denizli Er-Bakır kulübü, ilk kez 2004-2005 sezonunda o zamanki adıyla Süper Lig'de yer aldı ve 64 puanla sekizinci oldu. Satranç branşında eğitim faaliyetlerinde de bulunan kulübün 30 üyesi ve toplam 34 sporcusu bulunuyor.

Denizli Er-bakır kulübü Türkiye İş Bankası Satranç Ligi'nin ilk yılında (2006) onuncu olarak orta sıra takımı oldu. Geçtiğimiz yıl da mütevazi gözüken bir kadrosu olmasına rağmen iyi seçilmiş yabancılarla beklentilerin üzerine çıkarak çok iyi performans gösteren Türk oyuncular, Denizli Er-bakır'ı geçtiğimiz yıl ligin flaş takımı haline getirdi.

Ligin Ankara'da oynanan ilk yarısını lider tamamladığında bile bu performanslarını sezon sonuna kadar sürdüreceklerini düşünenlerin sayısı azdı; ancak onlar Antalya ayağında da flaş sonuçlar almaya devam ettiler ve ligi dördüncü sırada tamamladılar.

Gürcü büyükustalar Tamaz Gelashvili ve Levon Aroshidze'ın yanı sıra dünyaca ünlü Gürcü bayan satranççıların Türkiye'deki liglerde oynayanların içinde en başarılı kariyere sahip olan deneyimli Nino Khurtsidze'nin yanı sıra Türk oyuncuların da çok başarılı oldular. Kadrosunu korumayı başaran ender takımlardan olan Denizli Erbakır, geçtiğimiz yıl 18 Yaş Altı Avrupa ikincisi olan takımda yer alan başarılı genç sporculardan Ataman Aydoğdu'yu da kadrosuna kattı.

Acaba denk ve güçlü takımların sayısının bu sene arttığı ligde, Er-bakır geçtiğimiz yıl elde ettiği başarıyı tekrar edebilecek mi?


Kulüp Başkanı: Müjdat Keçeci

Kulüp Yöneticisi: Hüseyin Pakdoğan

Kaptan: Mehmet Metin


İletişim:         

Adres: Ahmet Nuri Erikoğlu Caddesi 20085 Gümüşler/DENİZLİ

Tel:0 258 371 07 87

E-Posta: This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it


Fotoğraflar

dscf3681


Kadro:

erbakirkadro

Türkiye İş Bankası Satranç Ligi'nde Ne Yaptılar?

erbakirtablo
 
 Türkiye Satranç Federasyonu 2008