Home
Satranç Ligi Takvimi
Satranç Ligi Yönergesi
Lig Programı
İletişim
Kulüplerimiz
Lig Şampiyonları
Kaynaklar
Canlı Yayın
Fotoğraf Galerisi
Bireysel Sonuçlar


Antalya Çallıspor KulübüAntalya Çallıspor

Kuruluş Yılı: 1986

Tarihçe ve Başarılar:

2001 Birinci Lig Üçüncülüğü

Türkiye’nin en güçlü satranç şehirlerinden olan Antalya’nın İş Bankası Satranç Ligi’nde yer alan en eski kulübü olan Antalya Çallıspor da liglerin en gedikli takımlarından birisi konumundadır. Özellikle genç masalarında Antayalı sporculara ağır veren kulüp, son yıllarda yaptığı yabancı oyuncu transferleriyle liglerdeki istikrarlı performansını sürdürdü. Avrupa Gençler Şampiyonası'nda ikincilik elde eden kulübün gençleri Denizli'de 2003 yılında yapılan 16 Yaş Altı Olimpiyatları'nda da ülkemizi temsil etmişti. Ayrıca Antalya Çallıspor daha önce de Avrupa Bayanlar Takım Yarışmaları'nda katılmıştır.

Çallıoğlu İnşaat San. ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Olan İbrahim Şencan takımın sponsorluğunu yapmaktadır. Antalya Çallıspor kulübü satranç ve futbolda faaliyet göstermektedir. Kulübün satranç takımının kaptanı olan İlyas Ümit, Kulüpler Birliği Başkanlığı görevini 2006-2007 yıllarında yapmıştır.

Yabancı oyuncular hariç daha çok Antalyalı sporculara kadrosunda yer veren Çallıspor kadrosunda bulunan  büyükusta Konstantine Shanava, ünlü antrenör ve Uluslararası Usta Fikret Sideifzada’nin yanı sıra Gürcü satrancının yıldızlarından ve geçtiğimiz Mart ayında Atatürk Kadın Ustalar Turnuvası’nda da oynayan Lela Javakhishvili’yi bulunduruyor. Sideifzada'yi transfer ederek Türkiye ligine ilk kez yabancı oyuncu transfer eden kulüplerimizden olan Çallıpor'un bu sezonki kadrosuna Azeri satrancının genç yıldızlarından Vasıf Durarbeyli’yi de eklenmiştir. Kadronun en güçlü Türk sporcusu ise eski Türkiye Gençler Şampiyonlarımızdan Kerem Laçiner'dir.

Türkiye İş Bankası Satranç Ligi’nin en köklü ve istikrarlı ekiplerinden olan Antalya Çallıspor, bu sene orta sıraların üstüne çıkabilmek için mücadele verecektir.

Kulüp Yöneticisi:
Zeki Akbaş

Kaptan:
  İlyas Ümit

İletişim:
 

Adres: VATAN BULVARI ÇALLIOĞLU İŞ MERKEZİ ANTALYA

Tel: 0 242 3452858 - 0 542 2645426

E-Posta:   This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it

FOTOĞRAFLARKadro:

K: Kaptan U:Unvan 16 Yaş Bn.: 16 Yaş Bayan 14 Yaş Bn.:14 Yaş Bayan G: Genç Bn:Bayan ELO: Uluslararası reyting(kuvvet derecesi) UKD: Ulusal Kuvvet Derecesi

Türkiye İş Bankası Satranç Ligi'nde Ne Yaptı?

 
 Türkiye Satranç Federasyonu 2008