Home
Satranç Ligi Takvimi
Satranç Ligi Yönergesi
Lig Programı
İletişim
Kulüplerimiz
Lig Şampiyonları
Kaynaklar
Canlı Yayın
Fotoğraf Galerisi
Bireysel Sonuçlar


Bursa Tophane Meslek Lisesi Spor Kulübü

BURSA TOPHANE ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ SPOR KULÜBÜ


Kuruluş Yılı: 1995


Tarihçe ve Başarılar:

Türkiye İş Bankası Satranç Ligi’nde Türkiye’nin önemli satranç şehirlerinden Bursa’yı temsil eden Tophane Meslek Lisesi ekibi son yıllarda liglerin güçlü orta sıra kulüplerinden birisi konumundadır. Yabancı oyuncularla, güçlü Bursalı oyuncular ve yetenekli genç oyuncuları harmanlayarak kadrolarını kuran Bursa Tophane bu sene de benzer bir formülü izledi.


Birinci masada Bulgar Valentin Iotov’un yerine vatandaşı Vasil Spasov’u alan Bursa Tophane’nin ikinci masasında da bir başka yabancı oyuncu IM Kalin Karkehajov bulunuyor. Ayrıca Selim Gürcan, Necmettin Korkmaz, Ervin Özkan gibi güçlü Bursalı oyuncuları kadrosunda bulunduran Tophane’nin bayan masasında da yabancı oyuncu olarak Pavlina Chilingirova bulunuyor.

Yıllardır genç masalarında bulundurduğu yetenekli isimlerle dikkat çeken Bursa Tophane, bu sene 9 Yaş Okullararası Dünya üçüncülüğü ve 8 yaş altı dünya dördüncülüğü bulunan Vahap Şanal’ı kadrosunda tutamadıysa da, takımın genç ve altyapı masalarında da Burak Komut-Kaan Komut kardeşler, Suna Şanal gibi yaş gruplarında başarılı olan genç sporcular alıyor.

Kulüp Yöneticisi: Mustafa Bayır

Kaptan:  Mustafa Bayır

İletişim: 

Adres:
Hasta yurdu cad. no: 2 Tophane BURSA

Tel: 220 44 04 - 243 20 02

E-Posta: This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it

Fotoğraflar
  Kadro:

K: Kaptan U:Unvan 16 Yaş Bn.: 16 Yaş Bayan 14 Yaş Bn.:14 Yaş Bayan G: Genç Bn:Bayan ELO: Uluslararası reyting(kuvvet derecesi) UKD: Ulusal Kuvvet Derecesi


Türkiye İş Bankası Satranç Ligi'nde Ne Yaptılar?


 
 Türkiye Satranç Federasyonu 2008